Varíme Paleo

Kuracie guľky s paradajkovou omáčkou

 

vhodné pre: laktózové paleo (bez fety aj klasické)
potenciálne problematické suroviny: feta, paradajky

IMG_1760UPRRýchle, efektné, deťmi milujúce. Ako príloha sa hodí paradajková omáčka podľa Hazan alebo napríklad aj špenátový krém. Naviac som presvedčená, že aj ak zástancovia klasického palea vynechajú fetu, guľky budú aj v tomto prípade veľmi chutné.

Čo potrebujeme (cca 55 ks):

4 ks (cca 550 g) kuracie prsia
1,5 čajovej lyžičky soli
čerstvo mleté čierne korenie
70 g kozia feta
1 vajce
2 strúčiky cesnaku
2 čajové lyžičky korenia garam masala
4 polievkové lyžice čerstvej posekanej petržlenovej vňate
4 polievkové lyžice olivového oleja + olej na restovanie

na paradajkovú omáčku podľa Hazan

2 plechovky šúpaných paradajok
5 polievkových lyžíc ghee
mleté čierne korenie
príp. bazalka
1 cibuľa alebo dve šalotky

Príprava:

V predstihu si pripravíme paradajkovú omáčku podľa postupu, ktorý nájdete tu. Prípravu si naplánujeme tak, aby omáčka bola hotová pred tým, ako začneme restovať kuracie guľky.

Ak použijeme kuracie prsia z mraziaku, nenecháme ich úplne rozmraziť. Použijeme ich ešte také “veľmi studené”. Ak pracujeme s čerstvými prsiami, dáme ich na cca na 15-30 minút do mraziaku nech “stuhnú”.

Studené prsia pokrájame, vložíme do sekáčikovitého robota a rozmizujeme. Pridáme soľ, vajce, mleté čierne korenie, pretlačený cesnak, petržlenovú vňať a garam masalu. Dôkladne v mixéri premiešame. Pridáme olivový olej, fetu a opäť, tentokrát už jemnejšie, premiešame. Ak je potrebné, na začiatku mäso mixujeme po častiach. Zvyšné ingrediencie môžeme potom zapracovať ručne.

Zo vzniknutej zmesi tvarujeme menšie guľky (cca 12 g/ks), ktoré restujem na panvici cca 3,5-4 minúty. Treba nabrať skúsenosti, časom, už podľa konzistencie guľky, budete vedieť, či sú hotové. Keď ich vyberieme v správny čas, sú vláčne a šťavnaté.

Paradajkovú omáčku pred podávaním rozmixujeme.

Print Friendly

Tagged , ,

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *