Varíme Paleo

Wafle s jablkami

 

IMG_1871Jedno víkendové ráno u nás doma, keď sme sa po dlhom čase všetci spolu zišli v kuchyni, sme dostali chuť na sladké raňajky. Napadlo ma vyskúšať recept, ktorý mi už dlho ležal na stole – a to recept na bezlepkové wafle. Do receptu išlo 300 g mandľovej múky, vajíčka, kokosové mlieko… pri sypaní mandľovej múky do misky som si začala uvedomovať, aké veľké množstvo orechov do seba dostaneme, keď všetky tie wafle zjeme (a veru že by to zase taký problém nebol, cesta by veľa nebolo) a chuť do experimentu ma opustil. Našťastie hladné krky nedali pokoja a tak som si sadla za počítač a rýchlo som začala hľadať alternatívy. A jednu skvelú som veru našla. Nech sa páči…

Čo potrebujeme:

cesto
5 vajec
1 lyžica medu
4 lyžice rozpusteného ghee
50 g kokosovej múky (v tomto recepte chutí fantasticky)
¼ lyžičky soli
½ lyžičky prášku do pečiva
½ roztlačeného banána

na dozdobenie
1 sladšie jablko
šľahačka príp. jogurt
škorica

Príprava:

Rozmixujeme všetky ingrediencie určené na cesto.

Cesto nalejeme do waflovača a pečieme do hnedasta.

Počas prípravy waflí nakrájame jablko, vložíme do hrnca, zalejeme vodou a rozvaríme. Servírujeme na wafli spolu so šľahačkou. Na záver posypeme škoricou. Alternatívou je nakrájaný banán dozdobený šľahačkou a posypaný strúhanou čokoládou.

Print Friendly

Tagged ,

Related Posts

2 thoughts on “Wafle s jablkami

  • Mirka Post author

   Špaldová múka obsahuje lepok, ktorý paleo strava z jedálničku vylučuje. O dôvodoch si môžete bližšie prečítať v sekcii Paleo/Paleo ako životný štýl. Paleo obmedzuje aj bezlepkové múky. Jedná sa totiž vo všeobecnosti o vysokosacharidové, vysokoprocesované potraviny, ktoré sú vo väčšine prípadov vyrábajú zo zŕn, ktoré paleo tak isto silne obmedzuje/vylučuje.

    
   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *